„Šťastie u mladých ľudí je najvzácnejšia vec, ktorú poznám,“ – Ernest Hemingway.
Je známe, že mnohí múdri a výnimočne inteligentní ľudia jednoducho nemôžu byť šťastní. čo je tomu na príčine?
Prítomnosť oddaného a milujúceho partnera, skvelý rodinný život a úspešná kariéra nemusia stačiť inteligentnej duši ako ochrana pred smútkom a melanchóliou. Prinášame vám zoznam 6 najpravdepodobnejších dôvodov, prečo sa šťastie vyhýba inteligentným ľuďom a nemôžu nájsť šťastie.
1. Inteligentný ľudia nadmerne analyzujú:
Ľudia s vysokým IQ majú tendenciu nadmerne analyzovať veci a situácie, ktoré mozog okamžite naplňa mnohými myšlienkami. To môže byť dosť vysilujúce, najmä keď myšlienkové procesy vedú k neuspokojivým záverom.
Čím menej myslíte a analyzujete, tým viac bezstarostných a šťastných chvíľ prežijete . V skutočnosti nemá zmysel premýšľať o globálnych problémoch, večných dilemách alebo filozofických otázkach, z ktorých väčšina jednoducho nemá riešenie.
.
2. Intelektuáli majú vysoké štandardy:
Intelektuálni ľudia majú vysoké štandardy a len tak s niečim nesúhlasia. Preto je pre nich ťažšie byť spokojný so svojimi vzťahmi, úspechmi a všetkým ostatným v ich živote.
3. Intelektuáli sú pre seba príliš tvrdí:
Ďalším dôvodom, prečo inteligentní ľudia nemôžu nájsť šťastie a spokojnosť, je to, že sú príliš kritickí voči sebe, často analyzujú svoje činy a správanie veľmi striktne. Niekedy si môžu pripomenúť dávnu situáciu, ktorá spôsobuje žiaľ a kritiku samých seba, že nereagovali tak, ako mali. Takéto spomienky na minulé chyby vedú k negatívnym emóciám, ako sú pocity viny a nespokojnosti, ktoré nakoniec kradú ich šťastie.
4. Realita nestačí:
Ľudia s vysokou úrovňou inteligencie vždy hľadajú niečo viac – cieľ, zmysel, vzor. Realita je pre nich nuda a vždy túžia po niečom ideálnom, nadčasovom a fantastickom. Skutočnosť je taká, že to skoro vždy nikdy nenájdu!
5. Nedostatok hlbokej komunikácie a porozumenia:
Je nutné ho pochopiť a zdieľať rovnaké názorov na svet. To je jedna z najlepších možností každého človeka. Bohužiaľ, inteligentní ľudia sú často nepochopení a sú osamelí, cítia, že nikto nevidí hĺbku ich mysle.
6. Mnoho ľudí s vysokým stupňom IQ trpí psychickými problémami
Mnohé štúdie sa týkajú duševných porúch, ako sú bipolárna a sociálna úzkosť u ľudí s vysokou mierou inteligencie. Veda je stále schopná vyriešiť záhady ľudskej mysle, ale je možné, že tieto príčiny sú potenciálnym vedľajším účinkom tvorivej a brilantnej mysle.
zdroj: fithacker.ru