Hľadaním „vašej“ vône môžete stráviť celý život, pretože rovnako ako rukopis, aj parfum by mal odrážať celú vašu osobnosť. Okrem toho, že by sa vie zharmonizovať s povahou a preferenciami človeka, mal by byť vhodný aj do prostredia, v ktorom sa nachádzate. Vieme, že do divadla nemôžeme ísť v teniskách a do posilňovne v obleku. To isté platí aj pri parfumoch.
Niektorí ľudia sa riadia heslom čim viac, tým lepšie. Po nanesení parfumu je ich vôňu cítiť na ulici ešte nasledujúcu hodinu. Mnohí sú toho názoru, že silná a pretrvávajúca vôňa je znakom určitého statusu v spoločnosti. To však platí skôr pre obyvateľov Východu, pretože ich parfumy sú vždy sýtejších vôní. Pre Európu a USA predstavuje silná vôňa inváziu do osobného priestoru niekoho iného.
Ideálny parfum moderného obyvateľa mesta je nekomplikovaný, zrozumiteľný a zaujímavý zároveň. Stáva sa doplnkom každého človeka a tak ako aj oblečenie, aj parfum sa aplikuje podľa toho, kam máme namierené…
- Práca
Hlavné pravidlo: vôňa vášho parfumu by sa k zákazníkom a k šéfovi nemala dostať rýchlejšie ako vaše slová. To však neznamená, že vedúci manažéri si môžu dovoliť ťažké voňavky. V obchodnom svete nemá parfum nič spoločné s mocou a dominanciou.
Samozrejme, existujú sféry (umenie, kino atď.), kde sú povolené rôzne vône. Ak ale nosí človek oblek, kostým a pod., mal by mať ľahký a nenápadný parfum. Jeho vôňa by mala byť v blízkosti pokožky, nie v okruhu 10 m.
- Rande
Čím ste dlhšie s niekým vo vzťahu, tým viac si môžete vyberať vône, ktoré sa páčia vám obom. Na prvom rande by ste však nemali voliť nič ťažké a sladké, tým by ste mohli svojho pána dokonalého značne vystrašiť. Je dokázané, že muži majú na ženách radi púdrové vône s vanilkovým základom.
- Večierok
Vo všeobecnosti si ľudia myslia, že na večer potrebujú niečo výraznejšie. Všetko však závisí od toho, kde sa daný večierok či party odohráva. Ak je to galéria alebo nejaký priestor s umelcami, narodeninová party v reštaurácii, potom si môžete vybrať vôňu, ktorá vás okamžite identifikuje. V prípade, že sa nachádzate na opere alebo v divadle, zvoľte pokojnejší parfum, ktorý sa usadí na vašej koži, inak by sa tragédia u prísediacich odohrala omnoho skôr, ako na konci predstavenia.
- Večera
Tóny machu, dubu a levandule, ktoré sa dajú nádherne kombinovať s vôňou syra a vína. Tento nápad pochádza z Francúzska a neskôr sa rozšíril aj do ďalších krajín. Niet teda divu, že klasické školy parfumérii sa skombinovali s národnými kuchyňami.
V talianskej tradícii parfumov prevládajú citrusy, paradajky, bazalka, korenie a mäta. Americké parfumy uprednostňujú pižmo, škoricu, klinčeky a rôzne korenia.
- Cestovanie
Najhlavnejšie pravidlo týkajúce sa cestovania – žiaden parfum na palube lietadla. Aj napriek tomu však na nás číhajú voňavky rôznych značiek v duty-free obchodoch. V prípade, že tomu neviete odolať, nastriekajte si vôňu na zápästie a vychutnávajte. Avšak pred tým, ako nastúpite do lietadla, umyte si ruku. Týmto gestom preukážete rešpekt voči všetkým spolucestujúcim.
Niektorí ľudia na tomto mieste pociťujú problémy s dýchaním, nutkanie na vracanie či srdcovú nevoľnosť a vaša výrazná vôňa by im určite neprospela.
- Šport
Existujú dve možnosti, bez vône alebo s vôňou. Mnohí sa zhodnú na tom, že druhá možnosť je tá lepšia. Citrusové tóny dodávajú energiu, stimulujú vytrvalosť a športového ducha. Môžete sa však rozhodnúť aj pre parfumované obrúsky, ktoré okrem príjemnej vône absorbujú nadbytočnú vlhkosť z pokožky.
Ak sa vám zapáčila vôňa iného človeka a chcete zistiť, aký druh parfému to je, postupujte nasledovne. Začnite konverzáciu komplimentom alebo pochvaou. Napríklad, obdivujte určitú zložku tejto príjemnej vône a potom sa môžete opýtať na značku a názov vône. Kto vie, možno si takto nájdete nových priateľov či osudovú lásku!
zdroj: takprosto cc