Podľa mnohých odborníkov na výživu, je účinok alkalickej stravy dosiahnutý nielen vďaka posunu acidobázickej rovnováhy v menej kyslej strave, nakoľko je dôležité znížiť potrebu cukru, alkoholu, nasýtených tukov a iných škodlivých produktov.
Pozrite sa čo je určite najlepší spôsob, ako chrániť svoje zdravie a predĺžiť mladosť – je znížiť príjem kyslých potravín a zvýšiť množstvo zásaditých potravín v strave? Povie vám o hlavných princípoch výživy pre bezpečnú alkalizáciu tela doma. Začnite zlepšovať svoje zdravie už dnes!
Alkalická rovnováha!
- Začnite ráno s pohárom vody s citrónom
čerstvú citrónovú šťavu pridanej do pohára vody a vypite na lačný žalúdok pomáha prebudiť a naštartovať tráviaci systém, okysličuje bunky tela, a to je dôležité, tento nápoj jemne alkalizuje telo a neutralizuje škodlivé účinky kyselín. Okrem toho veľa citrónových antioxidantov a vitamínov, majú priaznivý účinok na telo.
- Vyvarujte sa okysľovania produktov
Neznamená to, že by ste mali úplne vypustiť mliečne výrobky, mäso, bielu ryžu, čokoládu, pšenicu alebo kávu.Mali by sa znížiť tieto produkty na spotrebu 20-30% v celej strave by mala byť táto strava okamžite znížená, a to nielen kvôli ich prekysľujúcim vlastnostiam. Väčšina z týchto produktov nie je užitočná pre vaše zdravie alebo postavau.
© DepositPhotos - Použitie bioaditív
Priaznivci alkalizácie sú presvedčení, že bez špeciálnych doplnkov stravy v strave sa prekyslenia nemôžu zbaviť. Odborníci na výživu odporúčajú používať sušené a strúhané kyslé klíčky, výhonky pšenice a jačmeňa, obsahujú riasy ako spirulina a chlorella v strave a nezabudnime na horčík, zinok a vápnik.
© DepositPhotos - Ľanový olej v každom jedle!
Optimálna denná dávka oleja z ľanových semien je 2-3 lyžice. Pridaním užitočného oleja do jedla môžu byť šaláty, polievky a teplé jedlá obohatené o významné látky. Alebo pridaním do smoothies. S touto prísadou sa zdravý nápoj stáva hustším a bohatším o hodnotné zložky.
© DepositPhotos - Vyhnite sa cukru
Rafinovaný cukor je produkt, ktorý odporúčajú priaznivci alkalickej stravy vylúčiť, pretože to je jeden z prekysľujúcich produktov. A ak naozaj chcete sladkosti, mali by ste venovať pozornosť prírodným sladidlám: stevii, sirupu z jeruzalemského artičoka, agátový nektár, kokos alebo trstinový cukor.
© DepositPhotos - Používajte bylinky
Čo môžete ukuchtiť ozaj zdravé a nebáť sa toho ? Najemno nakrájaný rozmarín, kôpor, cesnak, bazalka, oregano a citrón, korenie starostlivo nasekáme , presunieme do fľaše a zalejeme olejom. Po jednom alebo dvoch dňoch je časť voňavého alkalizačného lieku pripravená na použitie! Používame do šalátov aj polievok.
© DepositPhotos - Pridanie omega-3 mastných kyselín do stravy
Slabosť, pomalý metabolizmus, prírastok telesnej hmotnosti, koža je škaredá, zlé trávenie, a predčasné starnutie mozgu – všetky tieto nepríjemné účinky sú spôsobené nedostatkuom mastných kyselín v tele. Niektoré druhy rýb, ľanových semien, konope a chia sú nielen najlepšie prírodné zdroje omega-3 mastných kyselín, ale aj výborné alkalické produkty.
© DepositPhotos - Nenahraditeľné mandle na občerstvenie
Mandľový orech je bohatý na mikroelementy, ktoré vytvárajú alkalické prostredie v tele. Mandle obsahujú veľké množstvo vitamínu E a chránia telo pred predčasným starnutím.Mandle pomáhajú pracovať pečeni a slezine, odstraňuje žlč, čistí krv a znižuje hladinu cukru v nej. Pri pravidelnom používaní mandlí a mandľového mlieka sa zlepšuje mozgová aktivita, zvyšuje sa odolnosť voči stresu a mizne nespavosť.
- Milujme špenát
Špenát je kráľ alkalických potravín, mal by sa nachádzať v každej kuchyni. 2-3 hrste cennej zeleniny obohatia vaše jedlá a nápoje s pozoruhodnou časťou vitamínov A a K, železa, draslíka, horčíka, medi a kyseliny listovej.
© DepositPhotos - Jedzte viac alkalických potravín
alkalické potraviny sú – brokolica, špenát, špargľa, zeler, uhorky, cukety, mrkva, paradajky, hrášok, kapusta, celé orechy (okrem kešu oriešky) a semená. Veľmi užitočné pre organizmus na alkalizáciu tela sú citrusy, avokádo jedlá s cícerom a sezamom, všetky byliny, a väčšina letných produktov jahody – melón
zdroj: takprosto cc