Je to strašné keď dostanete herpes a bojujete s tým celý život. My vám dnes povieme ako sa herpesov zbaviť.
Predtým ste iste vyskúšali množstvo klasických liekov a dokonca aj silné protivirálne lieky, ktoré vám predpísali lekári. Všetky z nich však zlyhali a herpes sa zakaždým onedlho vrátil.
Ako sladké drievko bojuje s herpesom
Účinnosť sladkého drievka na herpes je dnes už vedecky dokázaná.
Výskumníci z Hamadanovej univerzity medicínskych vied v Iráne zistili, že koreň sladkého drievka oslabuje vírus spôsobujúci herpes, ktorý zvyčajne drieme v kožných bunkách nečinný medzi jednotlivými epizódami ochorenia.
Počas štúdie sledovali účinok sladkého drievka na vírus HSV-1, ktorý je najrozšírenejší. Tento vírus drieme v pokožke donekonečna, preto sa herpes zvykne skôr či neskôr vracať.
Herpes sa zvyčajne do 10 dní od svojho vzniku vylieči sám úplne. Avšak počas hojenia často dochádza k podráždeniu pokožky a praskaniu pľuzgierov, kedy sa môže vírus rozšíriť aj do iných častí tela či dokonca na iného človeka.
Medzi najčastejšie príznaky herpesu patria:
pľuzgiere na perách, ústach alebo zriedkavo aj na jazyku
bolesť v okolí pľuzgierov
opúchanie pier
možné ťažkosti s prehĺtaním
bolesti hrdla
opuchnuté uzliny na hlave a krku
zvýšená telesná teplota
dehydratácia
nevoľnosti a bolesti hlavy
Vedecký tím sa zameral na zistenie efektívnosti sladkého drievka na bunky infikované herpes vírusom HSV-1. Počas pokusov vypestovali kultúry infikovaných buniek, na ktoré potom skúšali aplikovať rôzne koncentrácie extraktov zo sladkého drievka.
Taktiež skúmali cytotoxicitu, aby zistili kedy sa 50% buniek vo vzorke infikuje vírusom.
Svoje výsledky publikovali v Journal of Clinical Investigation (Žurnál klinického vyšetrovania). Závery bol také, že efektívnosť extraktu zo sladkého drievka sa líši v závislosti na inkubačnej dobe a stave napadnutých buniek.
Každopádne potvrdili, že extrakt koreňa je možné úspešne použiť pri liečbe vírusového herpesu.
Ako užívať koreň zo sladkého drievka
Koreň zo sladkého drievka neužívajte, ak ste tehotná – zvyšuje sa vtedy riziko predčasného pôrodu. Taktiež ho neužívajte pri problémoch so srdcom, pečeňou alebo obličkami.
Neberte ho ani 2 týždne pred plánovanou operáciou, pretože môže ovplyvniť lieky kontrolujúce krvný tlak počas zákroku.
Pri konzumácii koreňa je maximálna denná dávka 6 gramov pre 65 kg človeka, ak sa užíva krátkodobo, prípadne podľa informácii uvedených na obale toho-ktorého produktu.
U extraktov je to samozrejme menej, keďže sa jedná o koncentrované prípravky.
Pri výrobe čaju použite 2 čajové lyžičky sušeného koreňa na 2,5 dcl vody. Vylúhujte 10 minút. Čaj pite 1 až 3 krát denne.
Čaj by nemali piť deti, ktoré vážia menej ako 23 kg. Staršie deti nad 23 kg môžu naraz vypiť iba 1 dcl čaju, 1 až 3 krát denne.
Ďalšie zdravotné prínosy koreňa sladkého drievka
Sladké drievko prirodzene rastie v mnohých oblastiach Európy a Ázie. Počas histórie ho na liečbu rôznych ochorení využívali tak starovekí Egypťania, ako aj Číňania.
Okrem liečby herpesov alebo oparov, je vhodný tiež na:
ekzémy (má antibakteriálne účinky)
podráždený žalúdok
žalúdočné vredy
otravy jedlom
pálenie záhy
Extrakt koreňa sladkého drievka urýchľuje regeneráciu žalúdočnej sliznice, pretože pôsobí protizápalovo a stimulujúco na imunitu.
Ďalej sa sladké drievko používa aj na liečbu respiračných ochorení, pretože stimuluje tvorbu zdravého hlienu v prieduškách a pľúcach, čim udržiava dýchací systém v dobrej kondícii.
Výborne pôsobí aj na nadobličky a tvorbu hormónov v nich, čím poskytuje úľavu hlavne v stresových situáciách. Pri strese totiž často dochádza k vyčerpaniu nadobličiek, ktoré neustále produkujú adrenalín a kortizol.
Iné súčasné štúdie poukazujú na to, že sladké drievko je možné využiť dokonca aj ako podporný prostriedok pri liečbe rakoviny prsníkov a prostaty.
Niektorí zubári odporúčajú využívať jeho antibakteriálne vlastnosti pri vyplachovaní úst a predchádzaní vzniku zubného kazu.
zdroj: homeremedyshop.com, myhealthtips.in