Nato, aby vaše chodidlá vyzerali mlado a boli príjemné na dotyk, nepotrebujete nič viac, ako len pravidelnú starostlivosť. Ak si myslíte, že vás to bude stáť čas a peňazí, mýlite sa!
Popraskané päty vyzerajú nielen škaredo, ale dokážu pri chôdzi spôsobovať pomerne silné bolesti. Všetko sa začína malými prasklinami a drsným povrchom. V priebehu času sa tieto trhlinky prehlbujú a zapália. Nestrácajte preto čas a začnite sa o vaše chodidlá starať ešte dnes!
Namočte si nohy na 15 minút do lavóra alebo si urobte kúpeľ na naparovanie nôh. Tento krok zmäkčí kožu na chodidlách a dodá im optimálnu vlhkosť ktorú potrebujú. Podľa toho, aký výsledok požadujete, môžete pridať mandľový, broskyňový či olivový olej, vitamíny A a E, sódu, morskú soľ aj liečivé bylinky.
Keď bude koža zvraštená, môžete použiť pemzu, ktorou budete zľahka prechádzať po chodidle krúživými pohybmi. Dávajte si však pozor, pretože takýto postup by sa nemal robiť príliš často, aby sa tým nezvýšila citlivosť pokožky.
Po odstránení zhrubnutej kože budú vaše chodidlá mäkšie, no aj napriek tomu by ste mali urobiť ešte jeden dôležitý krok.
Vysušte chodidlá a potom na nich naneste hydratačný krém.
Ak chcete vyskúšať niečo iné, môžete použiť vrecúška. Naplňte ich vhodným množstvom kokosového oleja alebo iným zvlhčujúcim prípravkom. Nechajte pôsobiť 10-15 minút.
Keď si vysušíte nohy, budú mladšie a krásne upravené. Upozorňujeme vás, že všetky tieto postupy vám neposkytnú výsledky bez správnej obuvi. Skúste zredukovať nosenie tesných topánok s vysokými podpätkami na minimum.
Tradičná medicína ponúka svoje vlastné alternatívy na liečbu suchých, stvrdnutých a popraskaných chodidiel. Vyskúšajte tento recept s použitím vodky a aspirínu. Vezmite si 10 tabletiek aspirínu, rozdrvte ich na prášok a zmiešajte s 250 ml vodky. Výslednú tinktúru uskladnite po dobu 5 dní na tmavom, chladnom mieste. Potom ňou môžete potierať problémové oblasti, obviazať obväzom a nechať pôsobiť cez noc. Ráno si obväz odmotáte, chodidlá opláchnete vodou a natriete krémom.
zdroj: takprosto cc