Alzheimer je ťažká choroba. Doktorka Mary T. Newportová zdieľa svoj príbeh so svetom. Je doktorka a jej manžel dostal túto chorobu v päťdesiatych rokoch.
Steve, jej manžel, mal 5 rokov demencie a vďaka magnetickej rezonancie mu bol diagnostikovaný alzheimer. Mýlil si chladničku, príbory, kľučky a tak ďalej. Vždy odpovedal nie, na hociaké otázky ktoré mu boli kladené. Po troch dňoch si spomenul ohľadom prijatých správ, no už bolo neskoro.
Laloky Stevovho mozgu, amygdala a hippocampus mali atrofiu a boli poškodené. Už nemal žiadnu krátkodobú pamäť a namiesto toho si na takéto veci spomínal o niekoľko dní neskôr. Jeho žena mu chcela zmeniť stravu. Steve bral lieky no výsledky sa nedostavili. Pribral na váhe, mal triašky a tak sa žena rozhodla to zobrať do vlastných rúk.
Povrávalo sa, že medicína zvaná Ketasyn AC-1202 bola schopná zastaviť Alzheimer v prvých troch mesiacov. Stevovi dávala dve lyžice tohto lieku denne, po dvoch mesiacoch bol čulejší, šťastnejší a rozprával viac. Triašky prestali a po roku začal rozpoznávať tváre a rozprával so svojou rodinou. Hoci sa mnoho veci zlepšilo, stále to nebolo všetko.
Ako môže ketasyn zaberať na poškodenie mozgu?
Mozog si vyžaduje živiny, 60% glukózy je strávených. Mozog s chorobou nedostáva všetky živiny a má hypometabolizmus či pokles v rozmýšľaní a pamäti. Ketóny sú vedľajšie produkty rozložených tukov a fungujú ako energetické náhrady v mozgu. Omladzujú nervy a neuróny ak boli poškodené. Práve tu, neuróny nie sú schopné absorbovať glukózu a tak vzniká odpor voči inzulínu. Ak sa bunky dotknú ketónov, zomrú.
Ketóny sa objavujú po tom ako hladujeme, no triglyceridy so stredným reťazcom získavajú kyslík s pečeňou a vytvárajú viac ketónov. 97% tukov sú tuky s dlhými reťazcami a majú 14 až 18 uhlíkov.
Kokosový olej je skvelý aj pre Parkinsona, epilepsiu ktorá odoláva liekom, sklerózu, cukrovku a Huntingtonovu chorobu.
zdroj: organicfacts.net